Nejlepší antivirus

★★★★☆ 124 reviews

Jaký je nejlepší antivirus, který je v současné době na trhu k dispozici? Hodnotíte objektivně účinnost jednoho antiviru nad druhým? Existuje mnoho přátel, kteří mi pokládají podobné otázky. Na takto jasné a přesné otázky je však těžké jednoznačně odpovědět.

Jak jsem několikrát zdůraznil během svých příspěvků, existuje několik platných antivirů - mnoho dokonce i ve volném poli - a říci, který z nich je nejlepší v absolutním smyslu, není vůbec jednoduché. Pravděpodobně nejmoudřejší, co můžeme udělat, je „prosít“ srovnávací testy prováděné nezávislými bezpečnostními společnostmi a řídit naše volby na základě jejich výsledků.

Tyto testy soutěží s „motory“ nejdůležitějších antivirů na světě tím, že analyzují jejich různé aspekty. Nejprve se kontroluje účinnost ochrany v reálném čase, tj. Vyhodnocuje se počet hrozeb, které se různým softwarům podaří zablokovat, když jsou v systému aktivní. Poté se spočítají falešně pozitivní výsledky, tj. Zprávy o údajných hrozbách, které se poté ukáží jako neopodstatněné, a nakonec se kontroluje dopad různých antivirů na výkon počítače. Nejlepší antivirus - pokud chceme co nejvíce zjednodušit řeč - je ten, který dokáže zaručit vysokou míru ochrany systému, aniž by příliš vážil jeho výkon a nevyvolával příliš mnoho „falešných poplachů“.

AV Comparatives je nezávislá společnost, která se specializuje na porovnávání antivirového softwaru. Na jeho webových stránkách najdete řadu testů, prováděných měsíčně, pololetně nebo ročně (v závislosti na konkrétním případě), díky nimž můžete získat docela jasnou představu o antivirových programech, které nabízejí nejlepší poměr mezi účinností a výkonem.

Testy jsou všechny v angličtině, ale nepropadejte panice, díky mnoha grafikám v nich může každý snadno porozumět. Ty jsou rozděleny do několika kategorií, včetně: Ochrana v reálném světě, která odkazuje na účinnost ochrany systému v reálném čase; Výkon, který vyhodnocuje dopad antivirů na výkon počítače; Heuristické / chování, které ověřuje účinnost antivirů při rozpoznávání hrozeb, které ještě nejsou zahrnuty v databázích antimalwaru (analýzou procesů běžících na počítačích a jejich chování) a falešných poplachů Testy, které místo toho vyhodnocují počet falešně pozitivních výsledků testovaných antivirů.

Chcete -li zobrazit výsledky každého testu, vyberte jednu z dostupných kategorií z nabídky Porovnání vlevo nahoře a na stránce, která se otevře, klikněte na anglickou položku vedle nejnovější ikony souboru PDF (datum vydání je v testu titul).

Pokud chcete, můžete si kromě AV Comparatives poslechnout i další „zvony“. Podívejte se na můj post antivirový žebříček, kde jsem vám oznámil další weby, které provádějí srovnávací testy antivirů.

Bitdefender

V době psaní článku průměr z výsledků různých srovnávacích testů ukazuje, že nejlepším antivirem dostupným na trhu je Bitdefender, který dokáže zaručit vynikající stupeň ochrany systému v reálném čase, neposkytuje mnoho falešně pozitivních výsledků a má slabý dopad na výkon počítače. Co takhle společně zjistit, že to funguje?

Zdarma

Bitdefender je k dispozici v různých verzích: bezplatná základna s ovládáním systému v reálném čase a tři za poplatek s několika dalšími funkcemi.

Ke stažení BitDefender Free Edition z počítače, který je zdarma verze antiviru, připojit k webové stránce programu a prvním kliknutí na tlačítko Stáhnout si jej zdarma , a pak na hodnotu Ne, děkuji! Chci si zdarma stáhnout Bitdefender Antivirus).

Když je stahování zcela otevřené, poklepejte na něj, stáhněte nově stažený soubor ( Antivirus_Free_Edition.exe ) a v okně, které se otevře, klikněte na tlačítko Ano. Počkejte proto, až se z internetu stáhnou všechny soubory potřebné k instalaci programu, a v rozevírací nabídce nastavte italštinu a vyberte jazyk vpravo nahoře.

V okně, které se otevře, vyberte z rozevírací nabídky vpravo nahoře italštinu , poté zaškrtněte políčko Souhlasím s podmínkami licenční smlouvy , odeberte ji z možnosti Odeslat anonymní zprávy o využití (abyste zabránili Bitdefender získává statistiky pomocí počítače), poté klikněte na Profesionálové a poté kliknutím na Start a konec ukončete konfiguraci.

Po úspěšné instalaci zaregistrujte svou kopii bitdefenderu nyní vytvořením bezplatného účtu ve službě MyBitdefender. Pokud to neuděláte, antivirus po 30 dnech nebude fungovat. Chcete -li se zdarma přihlásit k odběru sítě MyBitdefender a aktivovat kopii programu, klikněte na ikonu Bitdefender v oznamovací oblasti (vedle hodin Windows), klikněte na tlačítko Připojit na panelu, který se otevře, a vyberte možnost vytvořit nový účet na další obrazovce.

Až budete hotovi, přejděte do své e -mailové schránky, otevřete zprávu, kterou jste obdrželi od Bitdefenderu, a kliknutím na tlačítko Potvrdit e -mail ověřte svůj účet MyBitdefender a proveďte jeho 100% aktivní.

Na konci operace doporučuji spustit úplnou kontrolu systému. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem na ikonu Bitdefender v oznamovací oblasti systému Windows a v nabídce, která se otevře, vyberte položku Úplné skenování .

Internetová bezpečnost

Pokud lze Bitdefender Free Edition definovat jako nejlepší bezplatný antivirus, který je v současné době na trhu k dispozici, lze stejné hodnocení získat i pro placenou verzi: Bitdefender Internet Security, která také obsahuje bránu firewall, filtr proti spamu, rodičovskou kontrolu funkcí a automatická optimalizace spotřeby energie, když potřebujete na počítači spouštět hry. Stojí 39,95 EUR za 1 rok, ale je k dispozici v bezplatné 30denní zkušební verzi.

Verze Bitdefender Internet Security uprostřed placené verze BitDefenderu: dostupná a levnější s názvem Bitdefender Antivirus Plus , která obsahuje bránu firewall a rodičovskou kontrolu a úplnější verzi s názvem Bitdefender Total Security, která zahrnuje také funkce krádeže a šifrování souborů.

Chcete -li si stáhnout zkušební verzi Bitdefender Internet Security do počítače, přihlaste se na tuto webovou stránku a klikněte na bezplatnou položku Vyzkoušejte si ji na 30 dní vpravo. Poté do zobrazeného pole zadejte svou e -mailovou adresu a klikněte na tlačítko Vyzkoušet zdarma.

Když je stahování zcela otevřené, poklepejte na něj, stáhněte nově stažený soubor ( bitdefender_isecurity.exe ) a kliknutím na tlačítko Ano zahájíte stahování souborů potřebných k instalaci softwaru. Bude to trvat několik sekund. V okně, které se otevře, zrušte zaškrtnutí políčka Odeslat anonymní zprávy uživatelů a nejprve klikněte na Instalovat a poté kliknutím na Spustit dokončete nastavení Bitdefender Internet Security. Během instalace se ze sítě stáhne několik souborů a provede se krátká kontrola nejdůležitějších oblastí systému.

Nyní si musíte vybrat, zda chcete program zaregistrovat zadáním sériového čísla (pokud jste si již zakoupili licenci), nebo zahájením období bezplatné zkušební verze zaškrtnutím vedle položky programu a kliknutím na tlačítko Další dvakrát za sebou. Nakonec pokračujte ve vytváření bezplatného účtu MyBitdefender kliknutím vytvořením nového účtu nebo kliknutím na tlačítka Facebook, Google a Microsoft (registrace pomocí stávajících údajů o účtu).

Chcete -li spustit úplnou novou kontrolu systému pomocí nástroje Bitdefender Internet Security, přejděte na hlavní obrazovku softwaru a nejprve klikněte na ikonu Zabezpečení a poté na položku Kontrola systému.

Pro Mac

Bitdefender je k dispozici nejen pro Windows, ale také pro Mac, kde je distribuován ve dvou verzích: bezplatná, nazývaná Bitdefender Virus Scanner, která vám umožňuje skenovat počítač pouze na vyžádání, a placená, nazývaná Bitdefender Virus Scanner Plus , který zahrnuje monitorování systému v reálném čase a automatické aktualizace definic antiviru.

Obě verze softwaru dokážou blokovat jak viry Windows, tak malware určené pro Mac OS X. Vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Protože hrozba virů na počítačích Mac je skutečná, ale zatím ne tak naléhavá jako v systému Windows, začal bych vyzkoušením bezplatné verze programu.

Chcete -li si jej stáhnout, přihlaste se na webovou stránku, kterou jsem vám právě propojil, a nejprve klikněte na tlačítko Zobrazit v Mac App Store (otevřete Mac App Store) a poté na aplikaci Get / Install . K dokončení stahování můžete být požádáni o zadání hesla k Apple ID.

Po stažení a instalaci softwaru dokončena jazyce BitDefender Scanner a klikněte hlubokého systém tlačítka skenování provést úplnou kontrolu počítače nebo skenování kritická místa tlačítka pro kontrolu jen ty nejdůležitější oblasti systému. Pokud chcete skenovat konkrétní složku nebo jednotku, klikněte na tlačítko Skenovat ve vlastním umístění a vyberte umístění, které chcete zkontrolovat.

Další informace najdete v mém vyhrazeném antivirovém tutoriálu pro Mac.

Pro Android

Bitdefender je k dispozici také pro tablety a smartphony vybavené operačním systémem Android. Jeho základní verze , která je bezplatná, umožňuje pouze kontrolu malwaru ve vašem systému. Placená verze (která stojí 99 centů / měsíc nebo 9,95 EUR / rok po 14 dnech bezplatné zkušební verze) obsahuje také funkce pro ochranu online procházení, blokování hovorů a zařízení pro dálkové ovládání.

Další informace o tom, jak to funguje, si přečtěte můj článek věnovaný antivirům Android.

Alternativa k Bitdefenderu

Srovnávací testy na antivirech ukazují, že existují i ​​další produkty tohoto typu, které mohou svůj úkol plnit velmi dobře. Pokud se tedy Bitdefenderu nepodařilo upoutat vaši pozornost, stále hledáte nejlepší antivirus, doporučuji zkusit použít Avast, AVG a Avira, kterým konkurenci absolutně není co závidět.

Avast

Avast je jedním z nejkomplexnějších a nejspolehlivějších antivirů, které jsou dnes k dispozici. Je k dispozici v bezplatné i placené verzi , je schopen chránit systém o 360 stupňů, neustále kontrolovat všechny činnosti prováděné na počítači (online i offline) a umožňuje optimalizovat výkon systému odstraněním softwaru a dalších problémů, které mohou zpomalte počítač. Osobně navrhuji, abyste nejprve vyzkoušeli bezplatnou verzi a poté nakonec přešli na plně placenou verzi.

Chcete -li si Avast stáhnout zdarma do počítače, připojte se na web programu pomocí odkazu, který jsem uvedl v předchozích řádcích, a dvakrát za sebou klikněte na tlačítko bezplatného stažení . Poté otevřete soubor avast_free_antivirus_setup_online_htmlit.exe, který jste si právě stáhli do počítače, klikněte na Ano, odeberte záložku z chromových položek a / nebo z lišty Google Toolbar (zabráníte instalaci zbytečného propagačního softwaru) a dokončete nastavení kliknutím na tlačítko Instalovat a čekáním na úspěšnou instalaci instalace softwaru.

Po dokončení instalace spusťte Avast a nejprve klikněte na Pokračovat a poté na Pokračovat . Rovněž odmítá instalaci dalšího softwaru vytvořeného společností Avast (například Avast pro Android). V tuto chvíli je systém již 100% chráněn antivirem, ale abyste z Avastu vytěžili maximum, musíte aktivovat kopii programu a provést bezplatnou registraci.

Poté klikněte na tlačítko Registrovat v horní části, vyberte standardní ochranu kliknutím na příslušné tlačítko vlevo dole a vyplňte poskytnutý formulář, aby po 30 dnech nevypršela platnost softwaru. Nezapomeňte navštívit potvrzovací odkaz, který vám bude automaticky doručen e -mailem k ověření registrace produktu.

Jakmile je kopie Avastu povolena, kompletně prohledejte systém pomocí příslušné antivirové funkce. Pokud nevíte, jak to udělat, vyberte ikonu Prohledat horní část a v nabídce, která se otevře, vyberte Vyhledat virus , aby bylo provedeno dokončení antivirové kontroly, nebo zvolte Inteligentní skenování pro vyhledávání virů, zastaralých síťových hrozeb a problémů s výkonem počítače.

Průměrný

AVG je další známý antivius, který je k dispozici také v bezplatné i placené variantě . Ve srovnání s konkurenty mu není co vytknout, kromě toho, že pravděpodobně má tendenci zobrazovat příliš mnoho oznámení po celý den. Zkuste si nejprve stáhnout bezplatnou verzi antiviru, a pokud vám nic není, také si nadále kupujte placenou a úplnější.

Chcete -li si AVG AntiVirus stáhnout zdarma do svého počítače, připojte se na jeho oficiální webové stránky pomocí odkazu, který jsme vám právě uvedli, a klikněte na tlačítko bezplatného stažení. Po spuštění instalačního balíčku softwaru (AVG_Protection_Free_xx.exe ) klikněte na Ano a počkejte několik sekund, než se z Internetu stáhnou všechny soubory potřebné pro antivirovou operaci.

V okně, které se otevře, klikněte vpravo dole na položku Vlastní instalace , zaškrtněte políčko vedle položky Základní ochrana a dokončete nastavení tak, že nejprve kliknete na Pokračovat a poté Instalovat nyní a Ignorovat (abyste mohli obejít volitelný záznam AVG ). Když otevřete hlavní okno AVG ( AVG Zen ) , zkontrolujte procento pod nadpisem Ochrana: pokud nedosáhne 100%, nemůžete začít používat antivirus a v důsledku toho není systém chráněn před viry a malwarem).

Po dokončení instalace antivirové komponenty AVG počkejte na dokončení aktualizace definic a spusťte úplnou kontrolu systému tak, že nejprve kliknete na tlačítko Free Protection a poté spustíte Scan . Pokud chcete podrobnější kontrolu nad položkami, které chcete ovládat, klikněte na ikonu ozubeného kola vedle tlačítka Skenovat a na obrazovce, která se otevře, vyberte jednu z dostupných možností.

Avira

Ve vyhrazeném článku nejlepší antivirus si určitě nemůžete nechat ujít Aviru, dostupnou jak zdarma, tak za poplatek. Tento antivirus se vždy dokáže výborně „umístit“ do srovnávacího žebříčku a nabízí vysoký stupeň ochrany PC. Jeho jedinou chybou je, že ve verzi zdarma neobsahuje formulář pro ovládání e -mailu. Opět doporučuji nejprve vyzkoušet bezplatnou verzi programu a poté v případě potřeby přepnout na placenou.

Chcete -li si Aviru stáhnout zdarma do svého počítače, připojte se na web programu prostřednictvím odkazu, který jsme poskytli dříve, a klikněte na tlačítko bezplatného stažení umístěné uprostřed obrazovky. Poté chvíli počkejte, než se stahování spustí a bude dokončeno, poté otevřete pouze soubor avira_it_av_xx__ws.exe, který jste stáhli do počítače, a nejprve klikněte na Přijmout a nainstalovat, poté klikněte na Ano.

Za několik sekund uvidíte vedle hodin Windows ikonu deštníku, ale pozor, není to ikona Avira Antivirus: je to jen jeho spouštěč, program, který se zase stará o stažení Avira z Internet a instalace do počítače (vše plně automaticky). Pokud se zobrazí výzva k instalaci dalšího domácího softwaru avira, například VPN Phantom VPN, klikněte na Ignorovat .

Po dokončení stahování antiviru přejděte na domovskou obrazovku tak, že nejprve kliknete na ikonu deštníku vedle hodin systému Windows a poté na bezplatný záznam Antivirus na panelu, který se otevře. Nyní vyberte položku systémového skeneru z levého postranního panelu, kliknutím na Úplné skenování a pyžamo na signalizačním tlačítku Windows (vlevo nahoře) spusťte úplnou kontrolu systému.

Jiné antiviry

Produkty podobné Nejlepší antivirus

Nejlepší chytré televize samsung k nákupu – Online katalog

Nejlepší břitva – Nejlepší ceny

Nejlepší 28palcové chytré televize k nákupu – Nejlepší ceny

Nejlepší smartphony se dvěma sim kartami k nákupu – Nejlepší ceny

Nejlepší vysavač – Srovnání online

Nejlepší antivirus – Srovnání online