V Žilině nejvíc zaujal Honza Dibitanzl

Třetí zastávkou slovenské Panslam tour byla Stanica Žilina-Zárečie. Do krásného prostoru přišlo několik desítek diváků a šest slamerů.

Moderátorem byl tentokrát Anatol Svahilec, jenž zmínil variantu eventuálního černého koně, ale nikdo se tentokrát nepřidal. Jedničku si vytáhl na tour poprvé soutěžící Tomáš Straka. Publikum k němu bylo hodně tvrdé, na rozdíl od druhé Adeladly, která měla v průměru o pět bodů na porotce víc. Zaujal také Honza Dibitanzl básní o smutných dnech po odjezdu Adeladly na Erasmus. Dále se představil Pavel Oškrkaný, Michal Krakovský a na tour naposledy také Honza „Bingo“ Binder. Michal Krakovský a Tomáš Straka svými lyrickými texty velmi zaujali publikum zejména v druhém kole, ve kterém získali nejvíc bodů. Honza Dibitanzl s Adeladlou improvizovali. Honza na téma kašel, vlečka a smrt, Adeladla dostala stroj času a mačku. Pavel Oškrkaný mluvil o jednom česko-slovenském vztahu a Honza Binder vzbudil bodové pohoršení, když se zmínil o piku. V Žilině asi upřednostňují jiné drogy.

Výsledky byly odlišností porotců v prvním a druhém kole nakonec velmi vyrovnané. Třetí místo těsně získal Pavel Oškrkaný. O šest bodů víc měla Adeladla, kterou ještě o bod porazil její přítel Honza Dibitanzl. Návrat ztraceného slamového syna do Žiliny byl tedy velmi úspěšný a snad nebyl návratem posledním. Pokud jste Panslam tour ve Stanici nestihli, další příležitost máte v sobotu na festivale Pohoda, nebo pak hned v neděli v banskobystrické Záhradě.